• Gydytojos psichiatrės

  • Psichologės

  • Sveikatinimo procedūros

  • Pirminės psichikos sveikatos paslaugos

  • Paskaitos, seminarai

click here

Asmeninė terapija yra skirta aptarti skausmingiems ar tiesiog intymesniems dalykams, kurių nesinori ar neatsiranda erdvės aptarti šeimoje ar su draugais. Tai yra šansas kiekvienam tapti brandesniu, priklausomai nuo pakopos, kurioje šiuo metu esate: tas, kuris galvoja, kad neturi problemų, turi galimybę tapti atviresniu sau ir atrasti savo trūkumus; tas, kuris jaučia, jog turi sunkumų su tėvais, sutuoktiniais, draugais, mokslais ar savęs vertinimu, gali detaliau panagrinėti tuos sunkumus ir atrasti naujus požiūrius į juos bei naujus būdus sau padėti. Tai ne visada reiškia, kad gyvenimas taps lengvesnis, bet jis tikrai gali tapti prasmingesnis ir gilesnis.
Psichoterapija gali būti ir skausminga, nes gali (ir dažniausiai turi) būti paliesti taip pat ir nemalonūs momentai, kurie neduoda ramybės ir kliudo „normaliai” gyventi. 
Nuo gyvenimo, kuriame yra svarbūs ir nesvarbūs dalykai (juos pravartu mokytis atskirti), terapija skiriasi tuo, kad joje šių mažų ir didelių dalykų nėra, taigi jūs galite kalbėti apie viską, kas jums rūpi – ne tik apie „gyvenimo prasmę”, bet ir apie „prozišką” buitį ar apie, pvz.: batus, kuriuos nusipirkote, nes jie buvo „tokie gražūs”, o dabar spaudžia kojas, nes pasirodė esą per maži ir t.t. 
Labai svarbu dalintis tuo, kaip jaučiatės pas terapeutą. Psichoterapinis konsultavimas vyksta tarpasmeninio kontakto pagrindu. Tai labai svarbus profesionaliai – žmogiškas ryšys, kuriame reikšmingi įprastinio bendravimo aspektai - pasitikėjimas, pagarba, tolerancija. Gali būti, kad jūsų savijauta terapinėje situacijoje atkartos kokią nors kitą jūsų gyvenimo situaciją, kai jūs jau panašiai jautėtės, ir tada tai galima išsamiai aptarti, turint tikslą susigaudyti jūsų jausmuose. 

Psichodinaminės psichoterapijos trukmė ir tikslas 

Susitikimų trukmė yra 45 minutės, jie vyksta vieną arba du kartus savaitėje. Psichoterapija gali būti trumpalaikė (10 - 20 susitikimų) ir ilgalaikė (nuo 30 iki 100 ir daugiau susitikimų), priklausomai nuo jūsų poreikio ar sunkumų pobūdžio. 
Psichodimaminės psichoterapijos efektyvumas yra tiesiogiai susijęs su jos trukme. Terapija tęsiasi tol, kol kenčiama dėl dvasinio diskomforto. Paprastai nenumatomas joks konkretus terminas, o terapija baigiama bendru psichoterapeuto ir paciento sutarimu. Pacientas turi teisę bet kada psichoterapijos atsisakyti, tačiau toks atsisakymas turi būti suvoktas (t.y. tam skiriami bent keli susitikimai). 
Psichoanalitinė psichoterapija padeda pamatyti vidinius konfliktus, kurie dėl žmogaus psichologinių savybių jam pačiam lieka nepažinūs. Terapijos metu atsirandanti įžvalga padeda pažinti save. Siekiama ne šiaip išsivaduoti iš vieno ar atskirų simptomų, tačiau atkurti pasitikėjimą savimi, atrasti gyvenimo skonį, naujos įžvalgos dėka pakeisti santykius su kitais žmonėmis. 

Psichodinaminę psichoterapiją veda: 
Gydytoja psichiatrė-psichoterapeutė Loreta Šiaudvytytė
(registracija telefonu 8 687 23004, 8 441 623 63,el.paštasŠis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Psichologė-psichoterapeutė Jurgita Tubutienė (galima kreiptis pirmadieniais – penktadieniais nuo 7 iki 18 valandos telefonu 869844859, 862019137)