• Gydytojos psichiatrės

 • Psichologės

 • Sveikatinimo procedūros

 • Pirminės psichikos sveikatos paslaugos

 • Paskaitos, seminarai

bdswiss erfahrung

 SVARBI INFORMACIJA DĖL ŠILUTĖS PSICHIKOS SVEIKATOS IR PSICHOTERAPIJOS CENTRO VEIKLOS KARANTINO METU

Informuojame, kad iki karantino pabaigos, Šilutės psichikos sveikatos ir psichoterapijos centre paslaugos bus teikiamos tokia tvarka:

REGISTRACIJA:

 • Skambinkite į centro registratūrą (8 441 623 63 arba 8 655 02251) ir registruokitės nuotolinei centro specialisto konsultacijai.

 • Jeigu nuotolinės konsultacijos metu bus nuspręsta, kad Jums reikalinga tiesioginio kontakto konsultacija ar gydymas dienos stacionare, tada pats gydytojas arba slaugytojas Jus užregistruos vizitui centre.

 • Be išankstinės registracijos atvykę pacientai į centrą įleidžiami tik dėl būtinosios pagalbos.

  SVARBU:

 • Į centrą atvykti likus ne daugiau nei 10 min. iki paskirto vizito laiko (esant būtinybei – ne daugiau kaip vienas lydintis asmuo), būtinai su apsaugine veido kauke. Laukdami patekimo į centrą vienas nuo kito laikykitės saugaus 2 metrų atstumo.

 • Prie įėjimo Jums bus pamatuojama temperatūra. Karščiuojantys pacientai į centro patalpas neįleidžiami.

 • Įėjus į centrą būtina dezinfekuoti rankas.

                                                                                                                                                                                  Pagarbiai,

 • Direktorė Loreta Šiaudvytytė

 

 

 

 

 

 

Privalomasis mokymas apie alkoholio ir narkotinių medžiagų žalą žmogaus sveikatai

  Centre vykdomi grupiniai mokymai kiekvieną pirmadienį nuo 13 valandos (Kaina 20 Eur.). Taip galimi individualūs mokymais (40 Eur.)

  Būtina išankstinė registracija.

  Adresas: M.Jankaus g. 10, Šilutė 
  Telefonai informacijai ir registracijai: 8 441 6 23 63, 8 655 02 251.

Privalomasis mokymas apie alkoholio, narkotinių ir psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimo poveikį žmogaus sveikatai – mokymas, kurio tikslas – suteikti žinių apie alkoholio, narkotinių ir psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimo poveikį žmogaus sveikatai, gebėjimui vairuoti, eismo saugumui ir kuris skirtas transporto priemonių vairuotojams, orlaivio įgulos nariams, orlaivių techninę priežiūrą atliekantiems asmenims, skrydžių vadovams, medžioklės ar žvejybos taisykles pažeidusiems asmenims, laivų vairuotojams ir tam tikras pareigas jūrų laive einantiems asmenims, kurie padarė teisės pažeidimą būdami neblaivūs arba apsvaigę nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų medicininei ir švietėjiškai atestacijai gauti. Tvarkos apraše privalomasis mokymas apie alkoholio, narkotinių ir psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimo poveikį žmogaus sveikatai prilyginamas pilnamečių asmenų mokymui, kuris skiriamas teismo ar ne teismo tvarka administracinio nusižengimo bylą nagrinėjančios institucijos (pareigūno) už Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekse numatytus administracinius nusižengimus (toliau – Alkoholizmo ir narkomanijos prevencijos programa).

Konsultacijos internetu

Centro specialistai pradėjo konsultuoti per „Skype“ programą. Tikimasi, kad šios naujovės dėka profesionali pagalba žmonėms taps prieinamesnė.

Konsultacija Skype - virtualus kliento ir konsultanto pokalbis interneto telefonijos tinklo ir kompiuterinės programos "Skype" pagalba.

Konsultacijos Skype yra naudingos, jei gyvenate užsienyje, negalite atvykti į konsultaciją, nenorite kreiptis tiesiogiai dėl savo problemos ir pan. Skype konsultacijos metu naudojame garsinį ir video ryšį, todėl norint konsultuotis tokiu būdu, būtinas kompiuteris, interneto ryšys, programinė įranga, ausinės (garsiakalbiai), mikrofonas ir, pageidautina, internetinė kamera, jei jos nėra integruota kompiuteryje.

Kaip užsiregistruoti Skype konsultacijai?

Reikia atlikti tokius žingsnius:

Pirma. Užsiregistruoti konsultacijai telefonu +370 655 02251/ 8 441 62363 arba centro registratūroje.

Antra. Atlikti mokėjimą bankiniu pavedimu. Nurodyti – „konsultacija Skype“ ir vardą bei pavardę jei mokate ne iš savo sąskaitos.

UAB Šilutės psichikos sveikatos ir psichoterapijos centras

Įm. kodas: 300008224

A/S LT134010043500036792

Arba galima susimokėti centro registratūroje.

Trečia. Sutartu laiku prisijunti prie Skype programos.

Specialisto Skype vardas bus atsiųstas Jūsų nurodytu el. paštu.

Svarbu. Virtualios paslaugos turi būti apmokėtos 24 val. iki konsultacijos pradžios.

 

 

 

 

 

ATNAUJINTAS PSICHIATRIJOS DIENOS CENTRAS

 
UAB „Šilutės psichikos sveikatos ir psichoterapijos centras“ įgyvendina projektą „Šilutės psichiatrijos dienos stacionaro įkūrimas“

Šį projektą finansuoja Europos Regioninės plėtros fondas, pagal 2007-2013 metų sanglaudos skatinimo veiksmų programą ,,Viešųjų paslaugų kokybė ir prieinamumas: sveikatos, švietimo ir socialinė infrastruktūra“ įgyvendinimo priemonę VP3-2.1 SAM-08-R ,,Psichikos dienos stacionarų (centrų) įkūrimas“ 

Priemonės tikslas – plėtoti psichikos sveikatos priežiūros paslaugų tinklą, didinti psichikos sveikatos paslaugų prieinamumą. 

Pagal Sanglaudos skatinimo programą skirtos lėšos panaudotos vykdyti veiklai, reikalingai įrangai įsigyti (baldai, kompiuterinė ir buitinė technika, medicinos įranga). Taip pat gautos lėšos rūsio kapitaliniam remontui atlikti. Įrengtos patalpos rūsyje, bus pradėti judesio terapijos užsiėmimai. 

Projekto, kuris naudingas ne tik Šilutės rajono gyventojams, bet ir kaimyninių savivaldybių žmonėms, įgyvendinimui skirta 252.8 tūkt. Lt suma. 


Direktorė Loreta Šiaudvytytė 
2011 m. rugsėjis

2009 04 20

Sielos ligoniams - ir stacionaro paslaugos

Sielos ligoniams - ir stacionaro paslaugosŠilutės psichikos sveikatos ir psichoterapijos centras (PSPC) teikia naujovę - po Velykų čia atidarytas stacionaro skyrius. 
Šilutiškiai psichinės sveikatos gydytojai šia prasme yra novatoriai - toks centras yra naujovė visoje šalyje, jei neskaičiuosime didžiuosiuose šalies miestuose dar sovietiniais metais atidarytų stacionaro skyrių. Nepriklausomoje Lietuvoje ši šiuolaikiška naujovė nuo balandžio 1 dienos yra tik Šilutėje, bet planuojama, jog netolimoje ateityje šalyje turėtų būti apie 20 tokių dienos stacionarų prie PSPC. 

Stacionaras, tik kiek kitoks 
Šilutės psichikos sveikatos ir psichoterapijos centras prieš keletą mėnesių persikėkė į naujas patalpas M.Jankaus gatvėje (buvusio karinio komisariato pastatą). Centro direktorė Loreta Šiaudvytytė džiaugiasi, kad pavyko pagerinti sąlygas ir darbuotojams, ir pacientams. Čia žymiai daugiau patalpų - centras įsikūrė daugiau nei 300 kv. metrų plote, tad užtenka vietos ir dienos stacionarui. 
Turime paaiškinti, jog PSPC veikiantis dienos stacionaro skyrius nėra visai tas pats, kaip stacionaro skyriai ligoninėse. Mat čia ryte atėję pacientai visą dieną gaus įvairias procedūras, o pavakarę vėl galės išvykti namo. To negana - sergantis žmogus tuo metu turės ir nedarbingumo lapelį, tad jam nereikės skubėti į darbą ir jaudintis, kad laukia nepadaryti darbai. Nors lovos čia - kaip tikrame stacionare, tačiau jos skirtos procedūroms ar tiesiog žmogaus poilsiui. 

Bus net sporto salė 
“Tokio dienos stacionaro įkūrimui ruošėmės apie 5 metus ir dabar centre galėsime suteikti visapusę pagalbą. Vienu metu čia galėsime gydyti apie 10 žmonių”, - akcentuoja L.Šiaudvytytė. 
Pasak gydytojos, dienos stacionaras yra tarpinė grandis tarp stacionaro ir ambulatorinio gydymo arba dalinė hospitalizacija, kuri padeda pacientams gerokai pagerinti gyvenimo kokybę. Dienos stacionare pacientai aktyviai gydomi medikamentais, jiems taikomos įvairios psichiatrinės reabilitacijos priemonės, psichoterapija, o nakčiai jie grįžta namo. Į tokį dienos stacionarą nukreipiami pakitusios psichikos būklės pacientai, bet gydymo metu jie lieka socialiai adaptuoti. Kiekvienam pacientui parenkama individuali gydymo programa - individuali ar grupinė psichoterapija, muzikos terapija, autogeninė treniruotė, relaksaciniai užsiėmimai (šviesos ir spalvų terapija), infroraudonųjų spindulių terapija, impulsinė magnetinė terapija, masažai, edukacinės programos, užimtumo terapija, socialinių įgūdžių lavinimas. Jau nupirkta naujausia šiems užsiėmimams reikalinga įranga, o netolimoje ateityje numatyta net įrengti nedidelę sporto salę su treniruokliais. 
Tiesa, pavyzdžiui, ūmios psichozės tokiame stacionare niekas negydys - žmogus bus guldomas į psichiatrijos ligoninės stacionarą. Tačiau prasidėjus depresijos paūmėjimui, skaudžių netekčių atvejais čia teikiama pagalba bus efektyvi ir nesunkiai padės žmogui sugrįžti į visavertį gyvenimą. 
Pacientams bus patogiau ir tai, kad visos ambulatorinės paslaugos čia teikiamos I aukšte, tik dienos stacionaras įkurtas II aukšte. 

Pacientams mokėti nereikės 
Pasak L.Šiaudvytytės, socialinė situacija mūsų rajone yra išskirtinė, tad ir dienos stacionaro paslaugų poreikis didelis. Pamaryje nuolat auga našlaičių skaičius, mat jie atvyksta mokytis į mūsų rajone esančias įvairias mokyklas ir lieka čia gyventi. Vien tik Šilutės žemės ūkio mokyklos Žemaičių Naumiesčio skyriuje mokosi 96 psichinę negalią turintys moksleiviai, Švėkšnos sanatorinėje mokykloje tokių yra 107, Rusnės specialiojoje mokykloje 83. Dar daugiau nei pusė tūkstančio psichikos negalią turinčių žmonių gyvena Šilutės pensionate. 
Į centrą pagalbos kreipiasi ne tik Šilutės rajono, bet ir Pagėgių savivaldybės gyventojai, o įskaitoje šiuo metu yra 1897 žmonės: 805 iš jų - dėl įvairių lėtinių psichikos ligų, 1392 - dėl priklausomybės psichoaktyvioms medžiagoms. Centre dirbantys medikai per metus suteikia nuo 13 iki 18 tūkstančių konsultacijų. 
Centro vadovė neabejoja, kad įsteigus dienos stacionarą bus žymiai geresnės sąlygos teikti kvalifikuotas paslaugas pacientams. Stacionarą centras įsteigė savo lėšomis. 
Šias Šilutės PSPC teikiamas naujas paslaugas apmokės Teritorinės ligonių kasos (TLK), sutartis jau pasirašyta. Tad visą pagrindinį gydymą ir paslaugas pacientai gaus nemokamai, bet jei norės kokių nors papildomų paslaugų, galės jas pirkti už savo pinigus. Bet L.Šiaudvytytė abejoja, ar to reikės, nes nemokamų paslaugų spektras yra labai platus. 


Dienos stacionare yra ir lovos, bet jos skirtos trumpam pacientų poilsiui arba procedūroms atlikti. 


Pacientų laukia slaugytoja Rimutė Nevulienė. 

 


2009 02 20

Pakaitinis gydymas metadonu


Valstybinio psichikos sveikatos centro duomenimis, 2008 m. sausio 1 d. asmens sveikatos priežiūros įstaigose dėl psichikos ir elgesio sutrikimų vartojant narkotines ir psichotropines medžiagas registruota 5715 asmenų (2006 m. – 5573). Lietuvos AIDS centro duomenimis, 2007 m. Lietuvoje diagnozuoti 106 nauji užsikrėtimo žmogaus imunodeficito virusu (ŽIV) atvejai. Nors Lietuvoje pagrindinis ŽIV infekcijos plitimo būdas – švirkščiamųjų narkotinių ir psichotropinių medžiagų vartojimas, pastaraisiais metais mažėja tokiu būdu naujai užsikrėtusių asmenų skaičius. Iš viso 2008 m. sausio 1 d. diagnozuoti 1306 ŽIV infekuoti asmenys, iš kurių 76 %užsikrėtė vartodami švirkščiamas narkotines ir psichotropines medžiagas. 
Valstybinio psichikos sveikatos centro duomenimis, 2008 m. sausio 1 d. Lietuvoje pakaitinis gydymas metadonu taikytas 395 asmenims. 2007 m. atlikto tyrimo duomenimis Lietuvoje gali būti apie 5 – 7 tūkst. Švirkščiamųjų narkotikų vartotojų. 2007 m. užregistruoti 72 mirčių dėl narkotinių ir psichotropinių medžiagų vartojimo atvejai. Tai sudaro 0,16% visų Lietuvoje registruotų mirčių skaičius. 
Dažniausiai mirties priežastis buvo apsinuodijimas opioidais. Opioidų poveikis centrinei nervų sistemai pasireiškia euforija, skausmo malšinimu, sedatyviniu poveikiu, pykinimu ir vėmimu, kvėpavimo centro slopinimu, kosulio reflekso slopinimu. Opioidai veikia ir periferinę nervų sistemą: slopsta išorinių sekrecijos liaukų funkcijos, pykina, susiaurėja vyzdžiai. 
Išsivysčius priklausomybės sindromui, padidėja tolerancija narkotinei medžiagai, atsiranda visiškas nesidomėjimas alternatyviais pomėgiais, daugiau laiko eikvojama narkotikams įsigyti ir vartoti, o į neigiamas pasekmes ir žalą (kepenų pažeidimas, depresija po intensyvaus medžiagos vartojimo, ir kt.) nekreipiama dėmesio. 
Opioidinės absitencijos sidromui būdingas niežulys, sloga, čiaudulys, prakaitavimas, vyzdžių išsiplėtimas, piloerekcija, skausmai kauluose ir raumenyse, pykinimas, vėmimas, silpnumas, disforija, dirglumas, nerimas, viduriavimas, padažnėjęs pulsas, karščiavimas. 
Pakaitinis gydymas metadonu pradėtas 1995 m. Tai sergančiųjų priklausomybe nuo opioidų tęstinis gydymas, skiriant santykinai stabilias opioidinių vaistinių preparatų dozes. Tai siekiama normalizuoti paciento somatinę ir psichikos būseną, skatinti pozityvius elgesio pokyčius. 
Gydymo tikslas – neleisti atsirasti abstinencijos reiškiniams, pašalinti fiziologinį potraukį opioidams, vykdyti paūmėjimų, atkryčių prevenciją, atstatyti darbingumą, kontroliuoti ŽIV, hepatitą B ir C, tuberkuliozę. Priklausomybės nuo opioidų pakaitinis gydymas Lietuvoje jau vykdomas daugelyje šalies gydymo įstaigų, iš viso jau gydyta 400 pacientų. 
Palaikomosis gydymas metadonu sumažina heroino vartojimą, norą dalintis švirkštais, prostituciją ir net mirtingumą – maždaug 3 kartus. Šios programos metu teikiama socialinė, psichologinė parama, organizuojamos psichoterapinės savitarpio pagalbos grupės, sprendžiami žmonių dokumentų sutvarkymo, gyvenamosios vietos klausimai, rūpinamasi finansiniais šaltiniais, draudimu ir kt. 
Nuo 2008 m. Lapkričio mėnesio pakaitinis gydymas metadonu taikomas ir Šilutės psichikos sveikatos ir psichoterapijos centre. Projektą remia Jungtinių Tautų Narkotikų ir nusikalstamumo biuras 
(UNODC). 
Pacientai laukiami Šilutės psichikos sveikatos ir psichoterapijos centre. Daugiau informacijos tel. (8 441) 62363 


2009 01 01
Šilutės psichikos sveikatos ir psichoterapijos centras persikėlė į naujas patalpas - M. Jankaus g. 10, Šilutė